Köpek Oteli Pansiyonu

Köpek Oteli Pansiyonu

Köpek Oteli / Köpek Pansiyonu / Köpek Bakımı / Pet Otel Hizmetleri (Veteriner Hekim Gözetiminde)

Çiftliğimiz İstanbul Anadolu yakası Beykoz Akbaba köyünde, 2. köprüye 10, Beykoz Konakları ve Acarkent’e 5, Beykoz korusuna birkaç dakikalık mesafede ana yol üstü Orman kenarındadır.

Köpeklerimizin konakladığı yerler dünya normlarının üstündedir.

Konakladıkları odalar yerden ısıtmalı, yerden tavana porselen kaplı, aydınlatmaları ısı, ses ve ultraviyole filtreli ithal İsveç polikarbonu, çatı izolasyonu en yüksek kalite ısı ve ses yalıtımlı sandviç panelden oluşmaktadır.

Köpeklerimizin konakladıkları odalar, güneş ışığını rahatsızlık vermeyecek derecede alacak şekilde dizayn edilmiştir.

Her köpeğin birbirinden bağımsız tek olarak konakladığı otel odalarımız 12 m2 den oluşmaktadır.

Köpek oteli pansiyonu konaklama bakım fiyatlarına dahil olan ücretsiz hizmetler

Dünya kalitesi profesyonel ve ORGANİK köpek mamaları ile beslenme, kilo ve form garantisi.

Tuvalet ve gezme ihtiyacı için günde en az iki kez birer saat açık gezi alanlarından istifade.

Asgari 15 gün kalan müşterilerimize ücretsiz manikür, pedikür, kulak temizliği ve banyo.

Tesisimizde profesyonel kalite serisi altı hiçbir mama kullanımı ve satışı yapılmamaktadır.

Köpeklerin kavga edip birbirlerine zarar verme ihtimali yüzünden birbirleriyle bir arada toplu olarak bulundurulmaz.

Bir arada ne güzel anlaşıyorlardı nasıl oldu anlamadık diye mazeret uydurulmaz.

Köpeğinizi teslim ettiğiniz gibi aynı şekilde sapasağlam geri alırsınız.

Köpeğine Bakamayıp da Nasıl Olsa Greendog da İyi Bakılıyor Denilerek Köpeğini Eğitim Pansiyon Adı Altında Terk Etme Niyeti Olanlar!

Köpeğini bayram tatili, ev taşıma, şehir değişikliği, komşu şikayeti, hastamız var vb. vs. adı altında, her ne sebeple olursa olsun 1 hafta 10 günlüğüne diye pansiyona bırakıp da almayı taahhüt ettiği tarihin üzerinden 1 hafta geçmesine rağmen hala aramayan, sormayan, telefonlara çıkmayan, çıkıp da ödeme yapmadan 1 veya birkaç hafta daha kalsın sonra alacağız, sonra ödeyeceğiz diyerek ödeme çıkarmadan haftalarca baktırmaya kalkan müşterilerin tecrübeyle sabit art niyetli olduğu kabul edilir ve işletmemizi daha fazla mağdur etmesine müsaade edilmeden köpekleri bir şekilde hediye edilerek sahiplendirilir.

Hiç bir şekilde mazeret ve sorumluluk kabul edilmez!

Köpek bakmak, tatile çıkmak elzem değil zevk işidir! – Köpek Oteli Pansiyonu

Tatile çıkarken, köpeğimizin otel konaklama ücreti için hiç bir şekilde ödeme yapmayalım, tatilde bol ve rahat şekilde harcama yapabilelim, dönüşte paramız kalırsa öderiz kalmamışsa ay başına ödemeyi sallar köpeğimizi teslim alırız deyip aybaşı geldiğinde işler durumumuz kötü ama merak etmeyin paramız olduğunda ödeyeceğiz şeklinde düşünenlerin kendileri için peşin ödeyerek satın aldıkları tatil tur, otel ücretleri gibi bize de aynı şekilde peşin ödeme yapmaları gerektiğini bildiririz!

Sonrasında ister tatilde ayaklarını yorganlarına göre değil istedikleri kadar uzatabilir, cüzdanlarını çaldıra bilir, gökten taş düşebilir.

Hesabı kapatılmamış köpeklerin teslimatı yapılmaz ve otel ücreti işlemeye devam eder.
Köpeklerin otel çıkış saatleri 15:00 tir. Sonrasında o günün ücreti de tahsil edilir.

Yine köpeğini bir kaç aylığına, 6 aylığına gibi diye sürelerle pansiyona bırakan müşteriler, ev kirası gibi aylık ücretlerini aybaşı peşin ödemekle yükümlüdürler, ancak maksimum 1 hafta opsiyon tanınabilir ve ödeme yapılmadığı veya köpeğini teslim almadığı taktirde aynı şekilde hiç bir mazeret ve sorumluluk kabul edilmez.

Sorumluluğunu taşıyamayacak sanız köpek satın alıp kendi vicdani sorumluluğunuzu bizim üzerimize yıkmaya çalışmayınız.

Her terk edilen köpeğe kendi imkanlarımızla sahip çıkmaya kalksak buna ne yer ne yurt ne para dayanır, kapıya kilit takılır.

Özetle Greendog Belediyenin ve Hayırseverlerin bağışlarıyla ayakta durmaya çalışan bir Kimsesizler Barınağı Toplama Kampı veya Hayrat değildir.

Dikkat! – Köpek Oteli Pansiyonu

Tarım Bakanlığı Tarafından Tarafımızdan İSTENİLENLER!

Tarım bakanlığına bağlı ruhsatlı bir çiftlik olarak peyderpey denetlenmekteyiz ki kanunen bunlar bizden istenmese dahi tüm müşterilerimizin sağlığı dolayısıyla maksimum memnuniyeti için köpeğine değer veren müşterilerimiz adına da bunları sizden talep etmekteyiz.

Unutulmamalıdır ki Zoonoz Hastalıklar dediğimiz sadece hayvandan hayvana değil insana da bulaşan ortak hastalıklar vardır.

Bunlar tüm iç ve dış parazitler olmakla birlikte yanı sıra viral hastalıklar olarak köpeklerde aşıları da olan ve yapılabilen Kuduz, Sarılık, Lyme ve Tetanos hastalıklarını en başta sayabiliriz.

Ne kendisinin ne köpeğinin ne diğer insan ve hayvan canların değerini hiçe sayan, köpeğinin aşılarını ve parazit kürlerini yaptırmaktan aciz kişiler müşteri olarak bu işletmede kabul edilmemektedir.

Köpek Oteli – Köpek Pansiyonu hizmeti alacak olan müşterilerimizin Mutlaka Aşı Karnesi ile birlikte gelmesi gerekmektedir.

Aşılaması hiç yapılmamış ve veya Özellikle yavru yetişkin fark etmeksizin Kuduz, Karma, Bronchine aşıları kesinkes ve yavrularda Coronovirüs ile ülkemizdeki salgın durumuna göre lyme ve Tetanoz aşıları eksik olan köpekleri otelimize kabul edememekteyiz.

Yine köpeğinin iç ve dış parazit kürlerini yaptırmayan veya yaptırmayı reddeden müşterilerin köpeklerini diğer enfekte olmamış müşteri köpeklerine ve bizlere bulaştırma riskine karşı otelimize kabul edememekteyiz.

Siz köpeğinizin aşıları, parazit kürleri olmayan ne tür bir virüs veya parazit taşıdığı belli olmayan bir köpekle aynı ortamda konaklamasını kabul eder misiniz?

Köpeğine değer verip umursayan çoğunluğu umursamayan azınlığa tercih eder misiniz?

Not: Aşı ve Parazit programında eksiklik olan köpeklerinizin uygulamalarını kendi Veteriner Hekiminize veya bizden aldığınız hizmet sürecinde Çiftliğimiz Veteriner Hekimimize tamamlatabilirsiniz.

İllegal Köpek Pansiyonu – Köpek Oteli – Pet Otel – Köpek Barınağı – Hayvan Barınağı – Köpek Bakım Evi – Köpek Bakımı Hizmetleri

Köpek çiftliği, köpek oteli, köpek pansiyonu, ev ortamında köpek bakım hizmetleri gibi isimlerle Ruhsatsız ve hatta fatura dahi kesemeyen bu kişi ve yerlerin her ne isim adı altında olursa olsun kanunen böyle bir hizmeti vermesi yasaktır!

Cafcaflı sözlerle sözde çeşitli hizmetleri verdiğini söyleyerek iş yapan bu kişi ve sözde bu yerler, bu işi yapmak için Tarım bakanlığının şart koştuğu en asgari şartlara dahi muktedir olamadığı için Ruhsatsız kaçak çalışma yolunu seçmişlerdir.

Bu kişiler müşteri çekmek dolayısıyla güven sağlamak için internet ortamında farklı müşteri profillerine bürünerek kendilerini öven yazılar da yazarlar.

Her ruhsatlı işletme aynı kalite hizmeti veremezse de en azından Tarım Bakanlığına bağlı olarak yerine getirmekle zorunlu ve sorumlu asgari kriterlerle ruhsatlandırıldıkları için bu işletmelerin en kötüsü ruhsatsız kaçak çalışanların en iyisinden daha iyidir.

Ayrıca ruhsatlı işletmelerde aynı zamanda gerektiğinde hakkınızı da arayabileceğiniz Tarım Bakanlığının koruması altında olursunuz.

Ruhsatsız merdiven altı olarak kaçak çalışan bu kişi ve yerleri Tarım İl Müdürlüklerine şikayet ederek ya gerekli asgari kriterleri yerine getirmeleri getiremiyorlarsa da kapanmalarını sağlayınız.

Hayvan sahiplerini bilinçlendirmek adına kanunen evcil hayvan oteli / pansiyonu hizmeti verme yetkileri ve verilebilecek yerler konusunda sizleri bilinçlendirmek isterim.

Öncelikle bu hizmeti verebilecek yerlerin ki kanunen sadece Köpek Çiftlikleri verebilir!

Adları; İster Köpek Oteli – Köpek Pansiyonu – Köpek Evi – Köpek Barınağı – Hayvan Barınağı – Pet Otel – Köpek Bakım Evi adı altında olsun, bu hizmeti verecek yerlerin, evcillerin türüne göre; Yerine  getirilmesi gereken nizamnamedeki şartları oluşturduktan sonra T.C. Tarım Bakanlığı ve Belediye tarafından da uygun görüldüğü taktirde bu yerlere çalışma ruhsatı verilir.

Ruhsatsız yerlerin her ne isim adı altında olursa olsun kanunen böyle bir hizmeti vermesi yasaktır.

Ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada ilgili kanunlar aynıdır çünkü gerekçeleri de aynıdır.

Kliniklerin, Pet shop ların, Ruhsatsız Çiftliklerin, Evde köpek pansiyonu adı altındaki ilgisiz kaçak iş yapan kişi ve yerlerin, otel / pansiyon adı altında böyle bir hizmet verme yetkisi yoktur ve kanunen yasaktır.

Bunların sebeplerine gelince; -Köpek Oteli Pansiyonu

1- Klinikler – Son derece tehlikeli ve bulaşıcı viral hastalıklardan müzdarip hasta hayvanların tedavi edildiği bir buluşma noktasıdır, dolayısı ile sağlıklı hayvanların böyle bir ortamda riziko edilmesine göz yumulamaz.

Ruhsatları, sadece koruyucu hekimlik, tedavi, mama ve evcil hayvan aksesuarları satışı üzerinedir.

(Kedi – Köpek Oteli Pansiyonu, Bakımı, Eğitimi, Evcil Hayvan Satışı gibi hizmetleri veremezler.)

2- Pet Shop – Ruhsatı ile hizmet veren yerlerin gerek yurt dışından gelen evcil hayvanların sağlık durumlarının muallakta olması gerek satışa sunulan hayvanların teşhir yerlerinin sağlık, bakım, konaklama, gezme ve tuvalet ihtiyaçlarına uygun olmayışı sebepleri ile Kedi Köpek Oteli Pansiyonu, Bakımı, Eğitimi gibi vs. adı altında hizmet vermesine müsaade edilemez.

Ruhsatları, sadece evcil hayvan satışı, mama ve aksesuarları satışı üzerinedir.

(Veterinerlik hizmetleri, Veteriner ürünleri, Kedi Köpek Oteli Pansiyonu, Eğitimi, Kedi Köpek Üretimi gibi hizmetleri veremezler, Bu alanlarda faaliyet gösteremezler)

3- Köpek Çiftlikleri – Köpek Oteli Köpek Pansiyonu, Köpek Bakımı, Köpek Eğitimi, Köpek Üretimi ve Satışı, Evcil Hayvan Mama, Malzeme ve Aksesuarı satışı gibi tüm hizmetleri vermek için gerekli şartları yerine getirip ruhsat almış olmak kaydı ile yapmaya yetkili tek mercidir.

Ruhsatları, Evcil Hayvan Kedi Köpek Oteli Pansiyonu, Bakımı, Üretimi, Satışı, Eğitimi, Mama, Malzeme ve Aksesuarları Satış ve Faaliyeti üzerinedir.

Üretimini, Eğitimini, Satışını, Bakımını yaptığı evcil hayvanlar ve yavruları hariç olmak üzere, Kendi bünyesindeki konaklayan hayvanlar harici dışarıdan gelen hayvan sahiplerine veterinerlik hizmeti veremezler.)

4- Evde Kedi Köpek Pansiyonu – Adı altında ne bir ticari kaydı, ne ruhsatı, ne evcil hayvan kedi köpek bakımı ve sağlığı hakkında sertifikası, ne de hiç bir bilgi ve tecrübesi olmayan, kaçak göçek, bağımsız şekilde faaliyet gösteren genelde bayramlarda ortaya çıkan, tamamı illegal iş yapan tiplerdir ve en tehlikeli yerlerdir.

Evcil hayvanınız, kediniz, köpeğiniz kapatıldığı yerden kaçıp bir araba altında kalsa, veya kaybolsa, kapatıldığı yerde evde kömürlükte vs bağlı olduğu yerde ipini koparıp biri bir diğerini parçalasa, bir başkasına satılıp kaçtı vs. dense hiç bir hak talep edemezsiniz. Ne şikayet edebileceğiniz, ne de hakkınızı arayabileceğiniz yetkili bir merci bulamazsınız.

Kanunların yaptırımı olabilmesi ve gerektiğinde hakkınızı araya bilmeniz için öncelikle iş yaptığınız yerin T.C Ticari kaydı olmalı akabinde de yetkili kurumlar Tarım Bakanlığı ve Belediyeden bu işi yapmaya yetkin olduğuna dair ruhsatı bulunmalıdır! Yoksa devletin tüm kurumlarının yetkisi haricindedir, cezai müeyyidesi ve bağlayıcılığı yoktur, aksi bir durumda hiç bir şekilde hiç bir hakkınızı arayamazsınız!

Başınızdan geçen olumlu veya olumsuz olayları, her türlü söylemlerinizi, hayvan severleri bilgilendirmek adına rahatsız olduğunuz kötü tecrübelerinizi ve yaşadıklarınızı, hasta hayvan satış ve sonrası başınıza gelenleri, köpek otel pansiyon yerlerinde yaşadıklarınızı, köpek eğitmeni köpek eğitim merkezi gibi yerlerde başınıza gelen konuları bize [email protected] yazarsanız sitemiz ‘Köpek Haberleri’ bölümünde diğer hayvan severler ile paylaşabilir, hastalıklı hayvan satışı, pet shop gerçeği, köpek otelleri köpek pansiyonları, köpek eğitim merkezlerigibi konularda yardımcı olarak, gerek hastalıklı hayvan satışının önüne geçilmesin de gerek köpek bakım evi, köpek oteli köpek pansiyonu hizmetlerinde gerek köpek eğitim merkezleri köpek eğitim uzmanları gibi konularda diğer hayvan sahiplerine veya köpek satın almayı düşünenlere yardımda bulunabilirsiniz.

Türkiye’de sektörün ilk kurumu ve Patentli GREENDOG markasının sahibi olarak misyonumuz, hayvan sahibi ve hayvan sahibi olmayı düşünenleri dolandırma amaçlı kişi veya işletmelerin zaman içinde sektörümüzde gün geçtikçe yoğunlaşan şekilde artmasının önüne geçmek, yine içimizde konumlanmış ve sektörümüzü karalayan bu yüz karalarını içimizden temizleyerek insanların ve sektörümüzün mağdur edilmesinin önüne geçmektir.

Köpek Oteli Pansiyonu – Pansiyona Bırakmadan Önce okuyunuz…

Köpek Oteli Pansiyonu
Köpek Oteli Pansiyonu, Köpek Oteli / Köpek Pansiyonu / Köpek Bakımı / Pet Otel Hizmetleri (Veteriner Hekim Gözetiminde)

Read Previous

Pet Oteller Gerçeği

Read Next

Köpek Satın Almadan Önce

× Greendog Whatsapp Hattı