in

Pet Oteller Gerçeği

Pet Oteller

Köpeğinizi pansiyona bırakacağınız yeri mutlaka önceden gidip her yerini ve ruhsatını görmelisiniz.
Burası karantina, burası müşteriler için değil, burası yasak, burası personele özel gibi bahanelere kulak asmadan her yerini görmek istediğinizi belirtiniz.

Köpeklerin toplu olarak yaşadıkları yerlerde bulaşıcı hastalıkların daha hızlı yayılabileceği ihtimalini göz önünde bulundurarak aşılarını en az 1 hafta önceden tamamlatmalısınız (Özellikle köpeklere özgü KENNEL COUGH hastalığına karşı mutlaka aşılatınız).

Hekiminize, petinizin genel sağlık kontrolünü yaptırınız. Konaklama merkezinde kalmasına engel bir durumun söz konusu olup olmadığını öğreniniz.

Konaklama merkezinde acil bir durumda müdahale yapabilecek bir hekimin bulunup bulunmadığını öğreniniz.

Eğer tedavisi süren bir hastalık durumu varsa ilaçlarının düzenli verilmesinin sağlanıp sağlanamayacağını öğreniniz.

Mutlaka veteriner hekiminizin ismini ve telefonunu veriniz. Bu acil bir durumda müdahale için gerekli olabilir.

Size her zaman ulaşabilecekleri bir adres ve telefon bırakınız.

Yetkililerle görüşerek köpeğinizin yiyeceği mamayı belirleyiniz. Çünkü kullanılan mama sizin petinize uygun olmayabilir veya her hangi bir nedenle diyet mama kullanıyorsanız sizin temin etmeniz gerekebilir.

Köpeğinizi Pansiyona Bırakmadan Önce linkimizi okumak için mutlaka tıklayınız.


Dikkat! 

Köpek Pansiyonu Ruhsatı olan her işletme doğru veya dürüst bir işletme adresi değildir!
Her sektörde olduğu üzere bu sektörde de sahtekarlar düzenbazlar fazlasıyla mevcuttur.

Bu çeşit sözde işletmelere köpeğinizi bıraktığınızda başınıza gelebilecekler;

1- Marka mamasını sizden talep edip getirdiğiniz mamayı satıp onun yerine bayat ekmek papara ile köpeğinizi besleyen yerler neticesinde Köpeğinizi bir deri bir kemik kemik torbası denilen şekilde geri alabilirsiniz.

2- Aynı zamanda Bavul Ticareti Hastalıklı Köpek alım satımı yapan bu tarzda işletmelerde eksik aşılı Köpeğiniz hastalık kapıp ölebilir.

3- Köpeğiniz isteğiniz dışında çiftleştirilip harap veya hamile şekilde teslim alabilirsiniz.

4- Köpeğiniz ortak gezi alanlarında kapıştırılıp ayırmak için dövülüp sakat edilebilir.

5- Köpeğiniz satılıp kaçtı veya öldü denilebilir.

Hangi şehir veya ilçede oturuyorsanız oturun iyi ve kötü işletmeler hakkında bizden tavsiye almadan köpeğinizi gelişigüzel bir adrese bırakmamanızı tavsiye ederiz.


İllegal Köpek Pansiyonu – Köpek Oteli – Pet Otel – Köpek Barınağı – Hayvan Barınağı – Köpek Bakımı Hizmetleri

Köpek çiftliği, köpek oteli, köpek pansiyonu, ev ortamında köpek bakım hizmetleri gibi isimlerle Ruhsatsız ve hatta fatura dahi kesemeyen bu kişi ve yerlerin her ne isim adı altında olursa olsun kanunen böyle bir hizmeti vermesi yasaktır!

Cafcaflı sözlerle sözde çeşitli hizmetleri verdiğini söyleyerek iş yapan bu kişi ve sözde bu yerler, bu işi yapmak için Tarım bakanlığının şart koştuğu en asgari şartlara dahi muktedir olamadığı için Ruhsatsız kaçak çalışma yolunu seçmişlerdir. 

Bu kişiler müşteri çekmek dolayısıyla güven sağlamak için internet ortamında farklı müşteri profillerine bürünerek kendilerini öven yazılar da yazarlar.

Her ruhsatlı işletme aynı kalite hizmeti veremezse de en azından Tarım Bakanlığına bağlı olarak yerine getirmekle zorunlu ve sorumlu asgari kriterlerle ruhsatlandırıldıkları için bu işletmelerin en kötüsü ruhsatsız kaçak çalışanların en iyisinden daha iyidir. 

Ayrıca ruhsatlı işletmelerde aynı zamanda gerektiğinde hakkınızı da arayabileceğiniz Tarım Bakanlığının koruması altında olursunuz.

Ruhsatsız merdiven altı olarak kaçak çalışan bu kişi ve yerleri Tarım İl Müdürlüklerine şikayet ederek ya gerekli asgari kriterleri yerine getirmeleri getiremiyorlarsa da kapanmalarını sağlayınız.

Hayvan sahiplerini bilinçlendirmek adına kanunen evcil hayvan oteli / pansiyonu hizmeti verme yetkileri ve verilebilecek yerler konusunda sizleri bilinçlendirmek isterim.

Öncelikle bu hizmeti verebilecek yerlerin ki kanunen sadece Köpek Çiftlikleri verebilir! 

Adları; İster Köpek Oteli – Köpek Pansiyonu – Köpek Evi – Köpek Barınağı – Hayvan Barınağı – Pet Otel – Köpek Bakım Evi adı altında olsun, bu hizmeti verecek yerlerin, evcillerin türüne göre; Yerine  getirilmesi gereken nizamnamedeki şartları oluşturduktan sonra T.C. Tarım Bakanlığı ve Belediye tarafından da uygun görüldüğü taktirde bu yerlere çalışma ruhsatı verilir. 

Ruhsatsız yerlerin her ne isim adı altında olursa olsun kanunen böyle bir hizmeti vermesi yasaktır.

Ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada ilgili kanunlar aynıdır çünkü gerekçeleri de aynıdır.
Kliniklerin, Pet shop ların, Ruhsatsız Çiftliklerin, Evde köpek pansiyonu adı altındaki ilgisiz kaçak iş yapan kişi ve yerlerin, otel / pansiyon adı altında böyle bir hizmet verme yetkisi yoktur ve kanunen yasaktır. 

Bunların sebeplerine gelince; 

1- Klinikler  Son derece tehlikeli ve bulaşıcı viral hastalıklardan müzdarip hasta hayvanların tedavi edildiği bir buluşma noktasıdır, dolayısı ile sağlıklı hayvanların böyle bir ortamda riziko edilmesine göz yumulamaz.
Ruhsatları, sadece koruyucu hekimlik, tedavi, mama ve evcil hayvan aksesuarları satışı üzerinedir. 
(Kedi – Köpek Oteli Pansiyonu, Bakımı, Eğitimi, Evcil Hayvan Satışı gibi hizmetleri veremezler.)
 
2- Pet Shop  Ruhsatı ile hizmet veren yerlerin gerek yurt dışından gelen evcil hayvanların sağlık durumlarının muallakta olması gerek satışa sunulan hayvanların teşhir yerlerinin sağlık, bakım, konaklama, gezme ve tuvalet ihtiyaçlarına uygun olmayışı sebepleri ile Kedi Köpek Oteli Pansiyonu, Bakımı, Eğitimi gibi vs. adı altında hizmet vermesine müsaade edilemez. 
Ruhsatları, sadece evcil hayvan satışı, mama ve aksesuarları satışı üzerinedir.
(Veterinerlik hizmetleri, Veteriner ürünleri, Kedi Köpek Oteli Pansiyonu, Eğitimi, Kedi Köpek Üretimi gibi hizmetleri veremezler, Bu alanlarda faaliyet gösteremezler)

3- Köpek Çiftlikleri – Köpek Oteli Köpek Pansiyonu, Köpek Bakımı, Köpek Eğitimi, Köpek Üretimi ve Satışı, Evcil Hayvan Mama, Malzeme ve Aksesuarı satışı gibi tüm hizmetleri  vermek için gerekli şartları yerine getirip ruhsat almış olmak kaydı ile yapmaya yetkili tek mercidir. 
Ruhsatları, Evcil Hayvan Kedi Köpek Oteli Pansiyonu, Bakımı, Üretimi, Satışı, Eğitimi, Mama, Malzeme ve Aksesuarları Satış ve Faaliyeti üzerinedir.
Üretimini, Eğitimini, Satışını, Bakımını yaptığı evcil hayvanlar ve yavruları hariç olmak üzere, Kendi bünyesindeki konaklayan hayvanlar harici dışarıdan gelen hayvan sahiplerine veterinerlik hizmeti veremezler.)

4- Evde Kedi Köpek Pansiyonu –  Adı altında ne bir ticari kaydı, ne ruhsatı, ne evcil hayvan kedi köpek bakımı ve sağlığı hakkında sertifikası, ne de hiç bir bilgi ve tecrübesi olmayan, kaçak göçek, bağımsız şekilde faaliyet gösteren genelde bayramlarda ortaya çıkan, tamamı illegal iş yapan tiplerdir ve en tehlikeli yerlerdir.
Evcil hayvanınız, kediniz, köpeğiniz kapatıldığı yerden kaçıp bir araba altında kalsa, veya kaybolsa, kapatıldığı yerde evde kömürlükte vs bağlı olduğu yerde ipini koparıp biri bir diğerini parçalasa, bir başkasına satılıp kaçtı vs. dense hiç bir hak talep edemezsiniz. Ne şikayet edebileceğiniz, ne de hakkınızı arayabileceğiniz yetkili bir merci bulamazsınız.
 
Kanunların yaptırımı olabilmesi ve gerektiğinde hakkınızı araya bilmeniz için öncelikle iş yaptığınız yerin T.C Ticari kaydı olmalı akabinde de yetkili kurumlar Tarım Bakanlığı ve Belediyeden  bu işi yapmaya yetkin olduğuna dair ruhsatı bulunmalıdır! Yoksa devletin tüm kurumlarının yetkisi haricindedir, cezai müeyyidesi ve bağlayıcılığı yoktur, aksi bir durumda hiç bir şekilde hiç bir hakkınızı arayamazsınız!

Başınızdan geçen olumlu veya olumsuz olayları, her türlü söylemlerinizi, hayvan severleri bilgilendirmek adına rahatsız olduğunuz kötü tecrübelerinizi ve yaşadıklarınızı, hasta hayvan satış ve sonrası başınıza gelenleri, köpek otel pansiyon yerlerinde yaşadıklarınızı, köpek eğitmeni köpek eğitim merkezi gibi yerlerde başınıza gelen konuları bize info@greendog.com.tr yazarsanız sitemiz ‘Köpek Haberleri’ bölümünde diğer hayvan severler ile paylaşabilir, hastalıklı hayvan satışı, pet shop gerçeği, köpek otelleri köpek pansiyonları, köpek eğitim merkezlerigibi konularda yardımcı olarak, gerek hastalıklı hayvan satışının önüne geçilmesin de gerek köpek bakım evi, köpek oteli köpek pansiyonu hizmetlerinde gerek köpek eğitim merkezleri köpek eğitim uzmanları gibi konularda diğer hayvan sahiplerine veya köpek satın almayı düşünenlere yardımda bulunabilirsiniz.

Türkiye’de sektörün ilk kurumu ve Patentli GREENDOG markasının sahibi olarak misyonumuz, hayvan sahibi ve hayvan sahibi olmayı düşünenleri dolandırma amaçlı kişi veya işletmelerin zaman içinde sektörümüzde gün geçtikçe yoğunlaşan şekilde artmasının önüne geçmek, yine içimizde konumlanmış ve sektörümüzü karalayan bu yüz karalarını içimizden temizleyerek insanların ve sektörümüzün mağdur edilmesinin önüne geçmektir.
Evlere uygun fiyatla köpeğinizin ırkına ve yaşına uygun kaliteli mama servisimiz için tıklayınız.
Ücretlendirme ve diğer tüm Kampanya Fiyatlarımız bilgisine ulaşmak için tıklayınız. 
Evinizde, yerinizde evcil hayvanlarınıza Mikroçip Uygulaması Hizmetleri için tıklayınız.


Pet oteller, Köpek oteli, Köpek pansiyonu, Köpek evi, Köpek barınağı, Hayvan barınağı, Köpek oteli fiyatları, Köpek pansiyonu fiyatları, Köpek çiftlikleri, Köpek çiftliği İstanbul, Köpek üretim çiftlikleri, Köpek bakım evi, Köpek pansiyonu İstanbul, Köpek pansiyonu Anadolu yakası, Köpek pansiyonu Avrupa yakası, Köpek pansiyonu İstanbul Avrupa, Köpek pansiyonu İstanbul Anadolu yakası, Köpek oteli İstanbul, Köpek oteli Anadolu yakası, Köpek oteli Beykoz, Anadolu yakası köpek pansiyonu, k9 oteli, k9 dog hotel, k9 dog kennels, k9 dog club, köpek çiftlikleri, köpek üretim çiftlikleri, köpek çiftliği İstanbul, köpek çiftliği istanbul anadolu yakası, köpek çiftliği istanbul avrupa yakası, köpek üretim çiftliği istanbul, köpek üretim merkezleri, köpek üretme çiftlikleri, istanbul köpek çiftliği, istanbul köpek çiftlikleri, yavru köpek çiftliği, istanbul köpek eğitim merkezleri, yavru köpek eğitim merkezi

Yazan Green Dog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Köpek Oteli Pansiyonu

Köpek Eş Bulma Aşk Oteli