Köpek Doğumhane Hizmeti

Köpek Doğumhane Hizmeti

Hamile Köpek Bakımı – Köpek Doğumhanesi – Köpek Doğum Sonrası Hizmetleri

Veteriner Hekim ve uzman kadromuzla köpeğinizin doğum öncesi, doğum zamanı ve doğum sonrası oluşabilecek komplikasyonlarda, yavruların bakımında anneye ve meme bulamayan zayıf yavruların sütün bol olduğu arka memelere yönlendirilmesinde, yavruların yanlışlıkla anne tarafından ezilmesini engellemek için özel imalat doğum sandığıyla….

Sizin, Kızınızın ve Torunlarınızın Hizmetinizdeyiz…

Hamile köpeğinizin sağlıklı bir şekilde doğum yapabilmesi, köpek yavrularının sağlıklı şekilde doğup yaşayabilmesi için özel bir bakım beslenme programı olması şarttır.

Planlı hamilelik öncesi annenin aşı ve parazit kürlerinin tamamlanması gerekir.

Çünkü aynı diğer memeli hayvanlarda olduğu üzere hamilelikte ilaç aşı antibiyotik gibi ürünlerin kullanımı sakıncalıdır.

Köpek eşleştirme hamilelik planlanan köpekte bu dönemden önce kilosunun fit hale getirilmesi gerekmektedir.

Hamile kalan annenin kaliteli ve hamilelere özel bir mama ile beslenmesi gerekir.

Hamile köpeğe özel mama diyetinin 30. günden sonra miktarının arttırılması, son çeyreğe girdikten sonra açık büfe şeklinde verilmesi gerekir.

Köpek hamileliği ortalama 58 ile 64 gün arası sürebildiği gibi genellikle 60. gün doğum gerçekleşir.

Yavruların aşırı iri olması ve veya ters gelen yavru doğumun gerçekleşmesine, köpek yavrularının kanalda sıkışarak ölmesine ve annenin zehirlenerek ölmesine sebebiyet verir.

Bu yüzden hamile köpeğin ilk çiftleştiği gün itibarı ile 60. günden sonra olası herhangi bir komplikasyon için yakından izlenmesi gerekir.

Yine normal doğum sonrası süt tetanisi gelişip annenin felç geçirmesine hatta ölmesine sebebiyet verebilir, bu yüzden emziren anne beslenme ve bakımının da buna göre yapılması gerekir.

Köpek Doğumhane Hizmeti
Köpek Doğum Hizmeti

Read Previous

Pet Taksi Fiyatları

Read Next

Köpek Eş Bulma Aşk Oteli

× Greendog Whatsapp Hattı