MENÜ

Köpek Temel İtaat Eğitimi Nasıl Verilir


Greendog Kennels K-9 Club Since 1991

Türkiye'nin İlk Köpek Yetiştirme Eğitim Üretim Bakım Satış Merkezi


Greendog Köpek Eğitimi

Uzman yerli ve yabancı eğitmenler tarafından Temel İtaat Eğitimi, İleri İtaat Eğitimi, K9 Güvenlik Köpeği Eğitimi, Saldırı - Koruma (Alan, Eşya, Obje, Araç, Şahıs Koruma Bodyguard ve Silah) Eğitimi, Arama Köpeği Eğitimi, Patlayıcı Arama Köpeği Eğitimi, Narkotik Uyuşturucu Arama Köpeği Eğitimi, Trüf Mantarı Arama Köpeği Eğitimi, Arama Kurtarma Köpeği Eğitimi, Şov Aktör Oyuncu Köpeği Eğitimi, İşitme ve Konuşma Engelliler için Özel Köpek Eğitimi, Engelli Köpeği Eğitimi, Davranış Eğitimi, Sosyalleşme Eğitimi, Psikoterapi ve Rehabilitasyon Hizmetleri.


"Sahibini Eğitmedikten Sonra Köpeğe Verilen Eğitimin Anlamı Yoktur"


''Köpeklerden Ziyade Daha da Çok Eğitime İhtiyacı Olanlar Köpek Sahipleridir.'' 

''Köpek ve Sahibini Eğitmek Basit Bir İş Değildir, Belli Bir Bilgi ve Tecrübe Birikimi Gerektirir!''
                                                                                                                                         GREENDOG


Köpek ve Sahibinin Eğitimi-Öğretiminin Önemi

Profesyonel anlamda eğitim ve öğretime gelen köpek ilk önce eğitmeni ile dostluk bağı kurar.

Peşi sıra Onun hiyerarşik yapısını, beden dilini, cins özelliklerini bilen, onunla aynı dili konuşan eğitim uzmanı tarafından, sahibinin köpek hakkında olumlu veya olumsuz verdiği donelerle oluşmuş veya oluşması muhtemel negatif davranışlar da göz önünde bulundurularak bunların bertaraf edilmesiyle birlikte günlük hayatta hayatınızı kolaylaştıracak, beklentilerinize yanıt vermesini sağlayacak, sizi ve beklentilerinizi anlayıp size itaat eden bir köpek haline gelir. 

Köpek sahibinin de aldığı eğitim ve öğretim sayesinde oluşan ortak dil neticesinde, oluşmuş veya oluşacak problemler çözülmüş, karşılıklı hitap ile olası olumsuzlukların önüne geçilmiş, birbirlerini anlayan ve sürünün sahibinin belli olduğu konuma gelinir.
GREENDOG


Köpek Nasıl Eğitilir

Doğada yaşayan hiç bir canlı döverek eğitilemez. 
Eğitimi ve Öğretimi verilmek istenen canlı ile ortak bir dil kurularak onun algılayabileceği şekilde beklentilerimizi anlamasını ve bizimle uyum içerisinde yaşamasını sağlayabiliriz.

Köpek eğitimi köpeğin karakterine, ırkına, yaşına doğru orantılı olarak dünyaca kabul edilen Alman ekolü ve son yıllarda bazı kişiler tarafından çok farklı bir eğitimmiş gibi gösterilen, aslında aç veya açlık görmüş biçare köpekleri, açlık ve rüşvete dayalı bir sistemle kısmen eğiten, pozitif köpek eğitimi olarak adlandırılan şekilde verilmektedir. Pozitif adı altında verilen eğitim sadece yavru ve insan dostu köpeklere verilebilen kısmi bir eğitimdir. Alman ekolü bekçi, koruma, ordu, polis tarzı görev köpeklerine yetişkinlik döneminde de verilen bir eğitimdir. Dolayısıyla Alman ekolü yavru ve insan dostu köpekte, açlık ve abur cubur rüşveti kısmı hariç, okşama ve melodik sesle ödüllendirme yöntemiyle pozitif eğitimi kapsar fakat özellikle pozitif eğitim olarak adlandırılan eğitim kısıtlı eğitimleri ve köpekleri kapsar.

Bütün köpekler sahibine benzer, dolayısı ile davranış bozukluğu olan köpeklerde tedaviye sahibinden başlamak gerekir.

Sahibi tarafından bilinçli veya bilinçsiz şekilde köpekte oluşturulmuş negatif davranış özelliklerinin düzeltilebilmesi için sahibinin hatalı davranışları tespit edilerek, köpek psikolojisine yansımalarının iz düşümleri hakkında bilgilendirilerek, yapıp yapmamaları gerekenler konusunda bilinçlendirilmesi gerekir.

Köpekteki davranış bozuklukları tedavisinde en büyük görev sahibine düşer, köpek ile en fazla vakit geçirecek ve köpeğin model olarak alacağı kişi doğal olarak sahibidir, dolayısı ile eğitilmesi gereken kişi sahibidir.

Çocukluğunda evde veya okulda dayak ve kaba kuvvet ile eğitilmeye çalışılmış ergenin, köpeğini de bu şekilde eğitmeye çalışması kaçınılmazdır.

Yine bu şekilde, kendini köpek eğitmeni olarak lanse eden kişilerin de köpekte uygulayacağı teknik ve baskı ile birlikte köpekte oluşacak davranış ve kişilik bozukluklarının oluşması kaçınılmazdır.

Köpeğin kişiliği sahibinin kişilik yapısına göre şekilleneceği için ve hayvan olarak bunları aşırı uçlarda yaşayacağı için büyük problemlere yol açabilecektir.

Köpek maruz kaldığı hatalı veya tutarsız davranış şekillerine göre genetik kodlamasının da alacağı rol ile birlikte, buna göre aşırı korkak veya aşırı saldırgan bir kişilik yapısına bürünmesi ve tutarsız davranışlar sergilemesi kaçınılmazdır.
GREENDOG


Yavru Köpek Eğitimi

Yavru bir köpeğin eğitimi doğduğu günden itibaren önce annesinin ve kardeşlerinin yanında köpek hiyerarşisini, beslenme ve savunma sanatını öğrenerek başlar. Peşi sıra yanında yaşayacağı yeni ailesinin yanına gitmeden onu yetiştirip sosyalleştirecek sahibinin eğitimi ile başlar ki oluşturulacak ortak dil sayesinde olası yaşanacak problemler hakkında bilinçli olunup ona göre önlemi alınsın.

Böylece eve gelen türüne özgü hiyerarşisi, beden dili, düşünce yapısı farklı olan bu canlı ilk günden itibaren bilinçli bir şekilde negatif alışkanlıklar ve düşünceler edinmeden sağlıklı ve sosyal bir yapıda sahibi ile uyum içerisinde pozitif olarak hayata atılsın.

Hiç bir köpek ne kendini insan zanneder ne de insanları köpek zanneder. O farklı canlılar olduğumuzun, bizim farkında olmadığımız kadar farkındadır.. 

Biz insan olarak, köpeklerin beklentilerimize hitap etmesini beklerken acaba biz köpeklerin beklentilerini, hiyerarşik yapısını, beden dilini, temel içgüdülerini bilmeden, öğrenmeden onlardan bunu istemeye ne kadar hakkımız vardır? 

Biz en zeki canlı türü insan olduğumuzu iddia ederken, bu canlıları anlamadan onların bizi anlamasını nasıl bekleriz! 

Aldığınız köpeğin size hitap eden bir ırk köpek olması yeterli değildir! Aynı şekilde sizin de onun ırksal beklentilerine hitap etmeniz gerekir ki bu beraberlik sonuna kadar sorunsuz bir şekilde devam edebilsin.

Köpekler ırk meziyetlerine göre tercih edilerek aynı zamanda mutlaka eğitimi ve yetiştirilmesi gerekliliği de düşünülerek alınmalıdırlar.                              
GREENDOG


GREENDOG
Temel İtaat Eğitimi: (Tasmalı Eğitim) İpler - Yular - Kayış sizin elinizdeyken komutlarımıza riayet eder.

İleri İtaat Eğitimi: (Tasmasız Eğitim) Köpek özgür, bağımsızken de size riayet eder, komut sayısı da artmıştır.

İşaret Dili Eğitimi: (Tasmasız Eğitim) Her ne kadar İşitme ve Konuşma engelliler için verilse de sessiz komut vermeniz gereken durumlarda kullanabileceğiniz bir eğitimdir. (El işaretlerini algılayıp riayet edecek düzeye gelmiştir.)

Davranış Eğitimi: (Tasmasız Eğitim) İstemediğiniz tüm davranışların bertaraf edilmesi, beklentilerinize maksimum yanıt vermesi, sosyalleşmesi.


GREENDOG - Dört Paket Hepsi Bir Arada Eğitim ve Öğretimde Verilenler 

4 Aylık ve üstü tüm köpek ırkları bu eğitimleri alacak zekaya sahiptir.
Eğitim süresi 1 Aydır (Ders teneffüs şeklinde Günde 3 saat, Ayda takribi 90 saat eğitim süresidir). 

Otur, yat, kalk, gel, bekle, otur bekle, yat bekle, ayakta bekle, takip-izle, sağa sola nizami dönüşler, sol tarafta diz hizasında uygun adım yürümesi, haydi beraber komutuyla diz hizasında koşar adım koşması, yavaş komutuyla adımlarını sahibi ile bir atması, kal komutuyla ayakta beklemesi, gel komutuyla çağrıldığı zaman gelip önünüzde paralel olarak oturup beklemesi, geç yerine komutuyla sağ arkanızdan dolanıp solunuza geçip oturarak beklemesi, kalk veya hazır ol komutuyla ayağa kalkıp bir sonraki komutu beklemesi, hayır komutuyla yaptığı olumsuz şeyden vazgeçmesi, bırak komutuyla ağzına aldığı nesneyi bırakması, al komutuyla ona verdiğiniz nesneyi ağzına alması, sus komutuyla havlama veya mızıklanmayı sonlandırması, öl komutuyla ölü taklidi yapması, pati ver komutuyla sağ el sol el pati vermesi, çak dostum komutuyla patisini elimize vurup çekmesi, topa veya oyuncağa hevesi varsa atılan nesneyi aport komutuyla geri getirip bırak komutuyla vermesi, insanların üzerine atlayarak oynamaması gerektiğini öğrenmesi, hayvanlarla ve insanlarla ilişkilerinde sosyalleşmesi, ileride yabancıların verdikleri yiyecekleri reddetmesi ön çalışması için, sofradan yemek çalma veya dilencilik yapmasının önüne geçilmesi için her zaman aynı yerde aynı saatte ve sadece mama kabından yemek vererek abur cubura alışıp devamlı açlık hissederek neticesinde yabancıların verdiği yiyecekleri reddetmesinin ve sofradan hırsızlık veya dilencilik yapmasının önüne geçilmesi, ev adabı, mutfak ve yatak odasına girmemesi, evde eşyalara zarar vermemesi, tuvaletini olur olmaz yerlere değil ona gösterilen yere yapmasının sağlanması, insanlarla hemcinsleriyle oynadığı gibi oynamaması gerektiğini öğrenmesi, aferin-bravo komutuyla motive edilmesi ve olumlu bir şey yaptığını öğrenmesi, serbest komutuyla istediği şeyle ilgilenmekte özgür olduğunu öğrenmesi, özel yetenekleri varsa bunların keşfedilip geliştirilmesi, köpek sahibinin olumlu artı istek ve beklentilerinin yerine getirilmesidir.
GREENDOG


KÖPEK EĞİTİMİNDE HASSAS NOKTALAR

1- Moraliniz bozuk veya keyfiniz yoksa köpekle çalışmayın.
     Köpek eğitimi her iki taraf içinde eğlenceli olmalıdır.
2- Köpeğinizi doğru iyi bir şey yaptığı zaman ödüllendirin.
3- Anında ödüllendirin ki neden ödüllendirildiği anlasın.
4- Eğitim aynı zamanda her ikiniz içinde spordur ve dolu mideyle yemek üstüne olmaz.
5- Eğitimin peşine onunla oynayın ki her seferinde eğitimi zevkle beklesin.
6- Eğitim çalışmalarını onun en başarılı olduğu noktada bırakın ki onun için mutlu ve başarılı bir şekilde bitmiş olsun.
7- Son sözü her zaman sürünün lideri söyler, tutarlı istikrarlı olun, disiplini elden bırakmayın.
8- Gerektiğinde onu sevecen sesinizle motive etmeyi unutmayın.
9- Sabırlı olun, anlaması pekiştirmesi için ne kadar süre gerekiyorsa o kadar süre vermek zorundasınız sabırsız bir kişiyseniz bu işe hiç soyunmayın.
10- Yanınızda bulunmaktan keyif aldığı kişi olun...


Köpekler İçin Psikoterapi Rehabilitasyon Hatalı Köpek Eğitim Teknikleri İçin Tıklayınız.

Greendog Köpek Eğitim Hizmetlerinden Sitemiz Sayfalarında Çözüm Bulabileceğiniz Eğitim Konu Başlıkları
Köpek nasıl eğitilir, Köpekler nasıl eğitilir, Köpek eğitim zamanı, Köpek eğitimi ne zaman başlar, Köpeklerde eğitim yaşı, K-9 eğitimi, Köpek eğitim metotları, Köpek Psikolojisi ve Rehabilitesi, Av köpeği eğitimi, Bodyguard eğitimi, Koruma eğitimi, Arama köpeği eğitimi, ileri itaat eğitimi, Köpek eğitim aşamaları, Köpek eğitimi ne zaman verilmeli, Köpek eğitimi ne kadar sürer, Köpek sosyalleşme eğitimi, Yavru köpek eğitimi, Köpek eğitimi, Köpek karakter testi, Köpek davranış eğitimi, Köpek eğitim uzmanı, Köpek psikolojisi, Köpek temel itaat eğitimi nasıl verilir, Köpeklerde temel itaat eğitimi nasıl verilir, Köpeğe temel itaat eğitimi nasıl verilir, Köpeklerde ileri itaat eğitimi, Köpeklerde temel itaat eğitimi, Arama kurtarma köpeği eğitimi, Köpek itaat eğitimleri, Köpek eğitmeni eğitimi, Arama kurtarma köpeği eğitimi, Uyuşturucu arama köpeği eğitimi, Patlayıcı arama köpeği eğitimi, Trüf mantarı arama köpeği eğitimi
Alman Kurdu nasıl eğitilir, Alman Kurdu eğitimi, Alman Çoban Köpeği eğitimi, German Shepherd eğitimi, Rottweiler eğitimi, Rottweiler yavru eğitimi, Golden Retriever köpek eğitimi, Golden Retriever eğitimi, Golden köpek nasıl eğitilir, Golden köpek eğitimi, Yavru Labrador eğitimi, Labrador yavru eğitimi, Labrador eğitimi, Labrador Retriever eğitimi, Köpek Temel İtaat Eğitimi, Köpek Temel İtaat Eğitimi Nasıl Verilir, Köpeklerde İleri İtaat Eğitimi, Köpeğe Temel İtaat Eğitimi Nasıl Verilir, Köpeklerde Temel İtaat Eğitimi Nasıl Verilir, Köpeklerde temel İtaat Eğitimi, Arama Kurtarma Köpeği Eğitimi, Av Köpeği Eğitimi, Bodyguard Eğitimi, Koruma Eğitimi, Arama Köpeği Eğitimi, İleri İtaat Eğitimi, Köpek Psikolojisi ve Rehabilitesi, Köpek Eğitim Aşamaları, Köpek Eğitimi Ne zaman Verilmeli, Köpek Eğitimi Ne kadar Sürer, Köpek Sosyalleşme Eğitimi, Köpekler Nasıl Eğitilir, Köpek Nasıl Eğitilir, Köpek Eğitim Zamanı, Köpek Eğitimi Ne Zaman Başlar, Köpek Karakter Testi, Köpeklerde Eğitim Yaşı, K-9 Eğitimi, Köpek Davranış Eğitimi, Köpek Eğitim Uzmanı, Köpek Psikolojisi, Köpek Eğitim Metotları, Köpek İtaat Eğitimleri, Yavru Labrador Eğitimi, Labrador Yavru Eğitimi, Labrador Eğitimi, Labrador Retriever Eğitimi, Rottweiler Eğitimi, Rottweiler Yavru Eğitimi, Golden Retriever Eğitimi, Golden Retriever Köpek Eğitimi, Golden Köpek Nasıl Eğitilir, Golden Köpek Eğitimi, Alman Kurdu Nasıl Eğitilir, Alman Kurdu Eğitimi, Alman Çoban Köpeği Eğitimi, Alman Kurdu Nasıl Eğitilir, Alman Kurdu Eğitimi, Alman Çoban Köpeği Eğitimi, German Shepherd Eğitimi, Yavru Köpek Eğitimi, Köpek Eğitimi, Alman Kurdu Çiftliği, Alman Çoban Köpeği Çiftliği, German Shepherd Çiftliği, Rottweiler Çiftliği, Labrador Retriever Çiftliği, Chocolate Labrador Çiftliği, Golden Retriever Çiftliği


Köpek Eğitimi Fiyatları - Ücretleri
Saldırı eğitimi ücretleri, Saldırı eğitimi fiyatları, Koruma eğitimi ücretleri, Koruma eğitimi fiyatları, Bodyguard eğitimi fiyatları, K-9 eğitim fiyatları, K-9 eğitimi ücretleri, Köpek eğitimi fiyatları, Köpek eğitim fiyatları, Köpek temel itaat eğitimi fiyatı, Köpeklerde temel itaat eğitimi fiyatı, Köpek eğitim ücreti, Köpek eğitim ücretleri, Köpek eğitimi ücretleri


Yavru ve Yetişkin Köpeklerde Her Yönüyle Tuvalet Eğitimi Metotları
Yetişkin köpek tuvalet eğitimi, Köpeklerde tuvalet sorunu, Köpeklerde dışarı tuvalet eğitimi, Köpek tuvalet eğitimi ne zaman başlar, Köpek tuvalet eğitimi, Yavru köpek tuvalet eğitimi, Yavru köpek tuvalet eğitimi nasıl verilir, Köpeklere tuvalet eğitimi nasıl verilir, Köpek dışarı tuvalet eğitimi, Köpek tuvalet sorunu, Köpek tuvalet eğitimi nasıl verilir, Köpeklerde tuvalet eğitimi ne kadar sürer, Köpek tuvalet eğitimi nasıl yapılır, Köpeklerde tuvalet eğitimi nasıl verilir, Köpeklerde tuvalet eğitimi nasıl yapılır, Köpek tuvalet eğitimi ne kadar sürer, Köpeklerde tuvalet eğitimi ne zaman başlar, Golden Retriever tuvalet eğitimi, Labrador tuvalet eğitimi, Rottweiler tuvalet eğitimi, Alman Kurdu tuvalet eğitimi, Köpek tuvalet eğitimi fiyatları 


Başınızdan geçen olumlu veya olumsuz olayları, her türlü söylemlerinizi, hayvan severleri bilgilendirmek adına rahatsız olduğunuz kötü tecrübelerinizi ve yaşadıklarınızı, hasta hayvan satış ve sonrası başınıza gelenleri, köpek otel pansiyon yerlerinde yaşadıklarınızı, köpek eğitmeni köpek eğitim merkezi gibi yerlerde başınıza gelen konuları bize info@greendog.com.tr yazarsanız sitemiz 'Köpek Haberleri' bölümünde diğer hayvan severler ile paylaşabilir, hastalıklı hayvan satışı, pet shop gerçeği, köpek otelleri köpek pansiyonları, köpek eğitim merkezlerigibi konularda yardımcı olarak, gerek hastalıklı hayvan satışının önüne geçilmesin de gerek köpek bakım evi, köpek oteli köpek pansiyonu hizmetlerinde gerek köpek eğitim merkezleri köpek eğitim uzmanları gibi konularda diğer hayvan sahiplerine veya köpek satın almayı düşünenlere yardımda bulunabilirsiniz.

Türkiye'de sektörün ilk kurumu ve Patentli GREENDOG markasının sahibi olarak misyonumuz, hayvan sahibi ve hayvan sahibi olmayı düşünenleri dolandırma amaçlı kişi veya işletmelerin zaman içinde sektörümüzde gün geçtikçe yoğunlaşan şekilde artmasının önüne geçmek, yine içimizde konumlanmış ve sektörümüzü karalayan bu yüz karalarını içimizden temizleyerek insanların ve sektörümüzün mağdur edilmesinin önüne geçmektir.
Veteriner Klinikleri
Pet Hayvanlarına Kanun Gereği Mikroçip Takılacak
Köpeğin Sahibinden 10 Ricası
Ev Hayvanlarının Korunmasına Dair Avrupa Sözleşmesi
Hayvan Hakları Evrensel Beyannamesi
Hayvan Hakları Koruma Kanunu

Kampanya ve Duyurulardan Haberdar Olmak İçin Haber Listemize Katılın...
Yandex.Metrica